۱۰۰ کارشناس روس برای اکتشاف مواد معدنی به ایران می آیند

0 187

معدن۲۴: رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور گفت: پیش بینی می شود بیش از ۱۰۰ کارشناس روسی برای اکتشاف مواد معدنی به ایران وارد شوند و در قالب یک پیمانکار این پروژه را پیش ببرند.

معاون وزیر صنعت از مذاکره با روس ها برای اجرای ۱۲۰ پروژه معدنی و احتمال همکاری با چینی ها در آینده خبر داد.

 علیرضا شهیدی از تعهد سازمان زمین شناسی به اجرای ۴۲۰ پروژه در اکتشاف مواد معدنی خبر داد و گفت: این سازمان برای اتمام پروژه ها پنج سال زمان دارد. بنابراین به فکر همکاری با شریک خارجی افتاد و از یک سال پیش با روس ها وارد مذاکره شد تا اکتشاف مواد معدنی را به کارشناسان این کشور واگذار کند.

وی افزود: در صورت تشکیل کمیسیون اقتصادی ایران و روسیه در ۱۲ و ۱۳ آذر، تفاهم نامه این همکاری منعقد می شود. سپس برای اجرای ۱۲۰ پروژه از سال ۱۴۰۳ تا سال ۱۴۰۴ به روس ها واگذار خواهد شد که علاوه بر اجرای پروژه، آموزش نیروی انسانی ایرانی را هم بر عهده دارند.

شهیدی ادامه داد: پیش بینی می شود بیش از ۱۰۰ کارشناس روسی برای اکتشاف مواد معدنی به ایران وارد شوند و در قالب یک پیمانکار این پروژه را پیش ببرند. سازمان زمین شناسی برای اکتشاف مناطق در اختیار همکاری با چینی ها را هم در دستور کار قرار داده که هنوز در مراحل اولیه است اما در صورت حصول توافق رویه کار با چینی ها همانند کار با روس ها است.

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.