نماینده مجلس:

گل‌گهر قطب تولید ورق‌های فولادی در کشور می‌شود

0 155

نماینده سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی گفت: به همت مهندسان و کارگران داخلی، شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر به زودی به قطب تولید ورق‌های فولادی در کشور تبدیل می‌شود.

«شهباز حسن‌پور بیگلری» در گفتگو با معدن۲۴ با اشاره به اجرای نخستین طرح قوس الکتریکى کوره ٢۴٠ تنى شرکت توسعه فولاد گلگهر به همت و تلاش مهندسان توانمند شرکت فکور صنعت افزود: کار بسیار بزرگ و ارزشمندی توسط فرزندان استان کرمان، مهندسان، مشاوران، کارشناسان و کارگران این مرز و بوم انجام شد و فعل «ما می‌توانیم» را به معنای واقعی کلمه صرف کردند.
وی ابراز امیدواری کرد تا دهه فجر امسال تولیدات این مجموعه به منصه ظهور برسد و تحریم ها در این حوزه استراتژیک بی اثر شود.
حسن پور خاطرنشان کرد: همانطور که توانستیم تولید کنسانتره و آهن اسفنجی را بومی سازی کرده و بیش از ۸۰ درصد تولید شمش فولاد را داخلی سازی کنیم، در تولید ورق که از نیازهای ضروری کشور بود نیز این مهم محقق شد و حتی در آینده نزدیک می توانیم بهترین خدمات فنی و مهندسی را در این زمینه صادر کنیم و دیگر نیاز نیست تا ماه ها و بلکه سال ها منتظر حضور و خدمات مشاوران خارجی باشیم.
به گزارش معدن۲۴، نخستین طرح قوس الکتریکى کوره ٢۴٠ تنى شرکت توسعه فولاد گلگهر به همت و تلاش مهندسان توانمند شرکت فکور صنعت اجرایی شد.
با اجرای این طرح عظیم موسوم به «مبارکه دوم» که شرکت «سارایه» اسپانیا نیز در راه‌اندازی آن مشارکت داشته است، طرح ورق سه میلیون تنی توسعه آهن و فولاد گل گهر شکل عملیاتی و اجرایی به خود خواهد گرفت.
به این ترتیب، شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر که اکنون تولیدکننده آهن اسفنجی است، می‌تواند ضمن راه‌اندازی واحد فولادسازی خود، در ادامه طرح تولید ورق‌های فولادی به ظرفیت سالیانه سه میلیون تن را به سرانجام برساند تا به نوعی زنجیره کامل فولاد را در این مجموعه داشته باشیم.
پایان خبر/////

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.