اینوماین۴ بهمن ماه برگزار می شود/ شرکت های بزرگ حوزه معدن و صنایع معدنی پذیرای جذب ایده های نوآور

0 132

معدن۲۴: چهارمین دوره جشنواره ایده های ارزش آفرین بخش معدن و صنایع معدنی (اینوماین۴) توسط مرکز ایمینو و با همکاری ایمیدرو و یونیدرو بهمن ماه ۱۴۰۲ برگزار می شود که در آن شرکت های بزرگ حوزه معدن و صنایع معدنی پذیرای جذب و حمایت از ایده های نوآور خواهند بود.

به گزارش معدن۲۴، در نشست خبری اینوماین۴ که با حضور مجید وفایی فرد مدیر مرکز ایمینو، شفاهی رئیس یونیدرو و صیادی رئیس انجمن مهندسی معدن برگزار شد از برگزاری این جشنواره در بهمن ماه خبر داده شد.

وفایی فرد در این نشست عنوان کرد: اولین جلسه شورای سیاست گذاری جشنواره اینوماین۴ در شهریورماه با حضور اعضای شورا شامل ریاست ایمیدرو، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، انجمن مهندسی معدن، مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی، وزارت علوم، ایمینو و یونیدرو برگزار شد که در آن تصمیم به جذب ایده های نوآور تا پایان آذرماه ۱۴۰۲ گرفته شد.
وی در خصوص محورهای جذب ایده ها افزود: در این دوره ایده ها در ۱۰ محور متفاوت جذب خواهند شد که شامل اقتصاد چرخشی معدن و صنایع معدنی، معدنکاری، اقتصاد و بهره وری سبز، انرژی های پاک، روش های نوین اکتشاف، فناوری های نوین استخراج و بهره برداری، فناوری های نوین فرآوری، فناوری های نوین در بومی سازی قطعات و ماشین آلات، فناوری های نوین در عارضه یابی افزایش بهره وری و کاهش مصرف آب، فناوری های نوین در حوزه صنعت نسل۴ اینترنت معدن و بکارگیری فناوری ها و تجهیزات نوین در صنایع معدنی بخصوص در صنایع فولاد،آلومینیوم و… است.

مدیر مرکز ایمینو با اشاره به تعداد کم شرکت های دانش بنیان فعال در حوزه معدن و صنایع معدنی بیان داشت: در کل کشور ۹۰۰۰ شرکت دانش بنیان برای فعالیت در زمینه های اقتصادی وجود دارد که از این تعداد تنها ۴۵۰ شرکت به طور تخصصی در زمینه معدن و صنایع معدنی فعالیت دارند که کمتر از ۵ درصد مجموع کل شرکت ها است.

وفایی فرد در خصوص تفاوت بزرگ اینوماین۴ با دورهای قبل اظهار داشت: در چهارمین دوره جشنواره اینوماین با تاکیدی که ریاست ایمیدرو داشت قرار شد که این دوره با حضور ایده پردازان بین المللی صورت می گیرد که مراتب اطلاع رسانی به طور گسترده صورت گرفته است تا در این دوره شاهد حضور ایده های نو از کشورهای خارجی باشیم.

وی در پایان عنوان داشت: علاوه بر حمایت های ایمینو از ایده های نو، شرکت های بزرگ حوزه معدن و صنایع معدنی مانند مبارکه، ملی مس،چادرملو، گل گهر و… ایده های تخصصی را  جذب و حمایت ویژه خواهند کرد‌. همچنین در دوره های قبلی جذب ایده های برتر موجب عملیاتی و اجرایی شدن چند پروژه بزرگ در شرکت های ملی مس، معدن سرب و روی انگوران و گل گهر شده است.

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.