انتقال وزنه محدودیت انرژی از صنعت به قیمت بخش خانگی

0 62

معدن۲۴: رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس و نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه هزینه قطعی برق و گاز برای صنعت بسیار سنگین است، گفت: مردم اگر از آن آگاه باشند خودشان حاضر خواهند بود که در حوزه خانگی قطعی داشته باشند اما برق و گاز حوزه صنعت قطعی نداشته باشد.

محمدرضا پور ابراهیمی اظهار داشت: قطعی گاز شرکت‌های فولادی آسیب‌های زیادی برای استان کرمان به دنبال دارد که مهمترین آن بیکاری بسیاری از نیروهای این کارخانجات است.

وی با بیان اینکه برخی از این شرکت‌ها به روش کوره بلند فعالیت می‌کنند که اگر کوره آنها خاموش شود حتماً مشکلات زیادی را ایجاد خواهد کرد، گفت: روش‌های متعددی برای تامین برق و گاز واحد‌های صنعتی وجود دارد که باید بررسی و پیگیری شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه با برنامه‌ریزی که انجام شده یک ظرفیت در بورس فراهم شده تا برای تولید برق از طریق انرژی‌های تجدیدپذیر تامین مالی کرد تا این شرکت‌ها خودشان برق تولید کنند، افزود: در حوزه تامین گاز نیز این ظرفیت وجود دارد.

وی با تاکید بر اینکه هزینه قطعی برق و گاز برای صنعت بسیار سنگین است، گفت: مردم اگر از آن آگاه باشند خودشان حاضر خواهند بود که در حوزه خانگی قطعی داشته باشند اما برق و گاز حوزه صنعت قطعی نداشته باشد.

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.