سود ومعادن در ۴ سال آینده جهش ۲.۵ برابری خواهد داشت

0 84

مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن فلزات توضیحاتی را درباره جزییات فعالیت های این مجموعه را در حوزه تولید و فعالیت در بازار سرمایه ارائه کرد و گفت: پیش بینی ما این است که سود ۳۹۱ میلیون دلاری ومعادن تا افق ۱۴۰۶ به بیش از ۲.۵ برابر رشد پیدا کند.
به گزارش معدن ۲۴، اردشیر سعد محمدی در نشست خبری امروز خود اظهار کرد: پایه تشکیلاتی شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات یک نهاده مالی بوده است ولی اکنون یک تغییر برای سرمایه گذاری ایجاد شده است.
او افزود: مقایسه این شرکت با شرکت هایی که قدمت چهل ساله دارند درست نیست. شرکت های مس، گلگهر، مبارکه و… یک ساختار و قدمتی در گذر زمان داشته اند. اما این مجموعه در مقایسه، یک طفل یک ساله است و طبیعی است که نیازمند کسب تجربه است.
او افزود: در سال گذشته میزان سود این شرکت ۳۹۱ میلیون دلار بوده است و قرار است با برنامه هایی که اجرا می کنیم تا پایان ۱۴۰۶ به بیش از یک میلیارد دلار برسانیم. اما چگونه؟ تمامی طرح ها و میزان درصدی که در افزایش سود دارند مشخص است. مجموعه ومعادن به لحاظ اقتصادی رو به رشد است. میزان ارزش بازار ما بیش از ۱۶۸ هزار میلیارد تومان بوده است و میزان افزایشی که نسبت به بهای تمام شده بوده ۱۴۴ هزار میلیارد تومان است.

سعد محمدی اضافه کرد: نسبت P به NAV مان ۵۱.۸ درصد است. همچنین ارزش خالص روز دارایی شرکت ۱۸۴ هزار میلیارد تومان است. این ارزش سهم عملا بیش از آن چیزی است که در بازار سرمایه مطرح است. ما امسال در اسرع وقت سود سهم داران خردمان را پرداخت کردیم.

او عنوان کرد: روند افزایش سرمایه شرکت بعد اسفند ۱۴۰۰ در خرداد ۱۴۰۱ به ۱۹ هزار و ۲۴۲ میلیارد تومان رسیده است. روند حرکتی ما به گونه ای بوده که ۹۵ درصد ارزش سهام ما در شرکت های بورسی ما است و فقط ۵ درصد شرکت های مان هنوز بورسی نشده است که آن ها را هم به سمت بورسی شدن می بریم.
سعد محمدی افزود: ارزش پرتفوی توسعه معادن و فلزات رشد ۶۶۶ درصدی داشته است. مجموعه پرتفوی ما ۳۱ شرکت است که ۹۵ درصد ارزش سهام مان را تشکیل می دهد. همچنین ومعادن ۷ طرح دارد که مربوط به پروژه های پیشران است و ۷ طرح دیگر پیشران نیست اما مجموعه روی آن ها سرمایه گذاری کرده است. مجموعه طرح های ما ۶۱ طرح است که مبلغ پروژه های مان نزدیک به ۳ میلیارد دلار است.

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.