عابدینی خبر داد:

رشد ۲۷۰ درصدی فعالیت‌ها در شرکت صدر تامین/ اضافه شدن میلیون ها تن به ذخایر طلا

0 60

مدیرعامل شرکت اکتشاف و حفاری صدر تامین گفت: در سال ۱۴۰۲ با وجود اینکه تجهیزات و ماشین آلات جدیدی را اضافه نکردیم، اما عملکرد مجموعه ۲۷۰ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است و با انجام عملیات حفاری در چند پروژه از جمله طلای کردستان و طلای سیستان و بلوچستان همچنین زغال سنگ پروده توانستیم رکوردهای جدیدی را ایجاد کنیم.

«مهدی عابدینی» در گفت‌وگو با معدن۲۴ اظهار داشت: تامین مواد اولیه برای صنعت از طریق اکتشاف و حفاری صورت می‌گیرد، اکتشاف و حفاری در زنجیره تامین مواد صنعتی نخستین حلقه از این زنجیره است لذا اکتشاف و حفاری به عنوان مادر فعالیت‌های معدنی محسوب می‌شود و اگر در این بخش اقدامات اساسی انجام نشود، قطعاً در بقیه زنجیره در حوزه صنعت و تامین مواد صنعتی دچار مشکل و اختلال خواهیم شد.
وی بیان داشت: پروژه‌های حفاری اکتشافی مغزه‌گیری در بین بخش‌های مختلف معدنکاری از حساسیت بالایی برخوردار است، زیرا حفاری مغزه‌گیری لازمه اصلی تعیین قطعی ذخیره است و پس از آن می‌توان اقتصادی بودن یا اقتصادی نبودن یک پروژه را تعیین کرد.
عابدینی خاطرنشان کرد: برنامه‌های توسعه طراحی و استخراج و همچنین تعیین رول بلوکی و قطعی کردن ذخیره برآورد شده، با انجام عملیات حفاری مغزی گیری تامین و مشخص می‌شود.
وی ادامه داد: طرح‌های توسعه ملی کشور با رویکرد معدن بیشتر وابسته به انجام عملیات اکتشاف و حفاری است، زیرا همه ابعاد و جنبه‌های اقتصادی و فنی یک معدن و پتانسیل‌های معدنی را از این طریق می‌توان به اثبات رساند.
مدیرعامل شرکت اکتشاف و حفاری صدر تامین گفت: برای اینکه بتوان ذخایر ملی و میزان اعتبار معدن و صنایع معدنی را تعیین و ذخایر و عیار معادن را مشخص کرد، چاره‌ای نداریم به جز اینکه حفاری مغزه‌گیری را به عنوان آخرین مرحله و قطعی‌ترین روش در زنجیره اکتشاف محسوب کنیم و به کار بگیریم
وی اضافه‌کرد: در شرکت اکتشاف و حفاری صدر تامین به عنوان شرکتی که مسئولیت اکتشاف و حفاری را بر عهده دارد، در ماموریت و اهداف راهبردی و چشم انداز خودمان در افق ۱۴۰۴ برنامه‌های اساسی را در نظر گرفتیم تا بتوانیم نیازمندی‌های هلدینگ‌ تاصیکو را به مواد معدنی تامین کنیم.
عابدینی گفت: اهداف راهبردی ما در اکتشاف و حفاری شرکت صدر تامین، توسعه زنجیره حفاری با رویکرد بومی‌سازی است. همچنین توسعه اکتشاف با تجهیزات پیشرفته برای انجام عملیات اکتشاف عمیق و دسترسی به معادن عمیق‌تر، بهینه‌سازی و ارتقای توان حفاری و کاهش ریسک‌های آن، توسعه تعمیق نیازهای حفاری کشور در حد امکان و استفاده بهینه از منابع مالی برای توسعه سرمایه‌گذاری در اکتشاف و حفاری و حضور در بازارهای منطقه‌ای دیگر اهداف این مجموعه است.
وی خاطرنشان‌کرد: با وجود اینکه برای سال ۱۴۰۲ پیش بینی افزایش ۱۰۰ درصدی ظرفیت جدید را کرده بودیم، اما محقق نشد و سعی کردیم که تا حدودی با استفاده از ظرفیت‌های داخلی و بهینه‌سازی تجهیزات و دستگاه‌های حفاری با رویکرد استفاده از ظرفیت‌های داخلی، به انجام توسعه مبادرت ورزیم.
مدیرعامل شرکت اکتشاف و حفاری صدر تامین افزود: در این راستا تشکیل کارگروه بومی‌سازی بین این شرکت و شرکت هپکو در دستور کار قرار گرفت و اکنون دستگاهی با قدرت حفاری ۲ هزار و ۵۰۰ متر ساخته شده که در این ماه عملیاتی می‌شود. هرچند نتوانستیم ظرفیت حدود ۱۰ دستگاه جدید را ایجاد کنیم اما امیدواریم تا نیمه نخست ۱۴۰۳ این عقب افتادگی جبران شود.
وی تصریح کرد: در سال ۱۴۰۲ با وجود اینکه تجهیزات و ماشین آلات جدیدی را اضافه نکردیم، اما عملکرد مجموعه ۲۷۰ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است و با انجام عملیات حفاری در چند پروژه از جمله طلای کردستان و طلای سیستان و بلوچستان همچنین زغال سنگ پروده توانستیم رکوردهای جدیدی را ایجاد کنیم.
عابدینی اظهار داشت: انجام عملیات حفاری در کردستان و سیستان و بلوچستان، میلیون‌ها تن به ذخایر اولیه ما در حوزه طلا اضافه کرده است که جای خوشحالی دارد و امیدواریم در سال ۱۴۰۳ با استفاده از ظرفیت‌های جدید حفاری و اکتشاف بتوانیم رکوردهای جدیدی را ثبت کنیم.
وی خاطرنشان کرد: در حوزه تامین تجهیزات اکتشافی با توجه به اینکه تاصیکو سرمایه‌گذاری سنگینی را انجام داده است، امیدواریم در اسرع وقت این تجهیزات که پوشش دهنده همه نیازهای فنی ما در مباحث پی‌جویی، اکتشاف و برآورده ذخیره است را بتوانیم وارد کنیم و به کار بگیریم و در سال ۱۴۰۴ یکی از شرکت‌های اصلی و رده اول اکتشافی کشور باشیم.

استیل‌پرایس برگزار می‌کند:  دومین کنفرانس اکتشاف

۰۲۱-۸۸۹۸۱۲۰۶  /  ۰۹۳۶۱۵۸۴۷۸۸

ثبت نام

با ما باشید

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.