مدیر اکتشاف گهر زمین تاکید کرد:

لزوم ساماندهی مستمر سامانه کاداستر معادن/ تقویت شرکت‌های مشاور از سوی معدنی‌ها برای دستیابی به فناوری‌های روز

0 103

مدیر اکتشاف گهر زمین بر لزوم ساماندهی مستمر سامانه کاداستر معادن تاکید کرد و گفت: توجه به این مهم، ساماندهی مقوله اکتشافات را به دنبال خواهد داشت.

به گزارش معدن۲۴، مهدی شمس الدینی در دومین کنفرانس تخصصی اکتشاف استیل پرایس افزود: سامانه کاداستر معادن کار بسیار خوبی بود، اما سال هاست که به شکل و شمایل اولیه خود باقی مانده است.
وی بیان داشت: یک سری چالش‌ها در بخش معدن وجود دارد که موضوع اکتشافات را طولانی می‌کندکه یکی از مهمترین آنها در موضوع زیرساخت‌ها، سامانه کاداستر است.
شمس الدینی گفت: وسعت پهنه های اکتشافی که واگذار می شود از ۲ هزار کیلومتر به ۸۰۰ کیلومتر کاهش یافته و مابقی آن قفل است.
وی ادامه‌داد: همچنین محدوده هایی وجود دارد که توسط سازمان های مختلف بلوکه شده اند.
مدیر اکتشاف گهر زمین همچنین به محدوده هایی اشاره کرد که برای سال ها از سوی برخی افراد یا شرکت ها هر چند ثبت شده، اما تعیین تکلیف نشده است و اطلاعات آنها نیز در اختیار دیگران قرار نمی گیرد.
وی به کشور ترکیه اشاره کرد که طرح خوبی را در ثبت مجوزهای معدنی خود به انجام رسانده و معتقد است: باید ساماندهی سامانه کاداستر به طور مستمر انجام شود تا ساماندهی خوبی را در این بخش شاهد باشیم.
شمس الدینی همچنین در موضوع تجهیزات، اظهار داشت: شرکت های مهندسی مشاور شاید توان تامین تجهیزات روز جهان را نداشته باشند، شرکت های معدنی هم به طور مستقیم به این مساله وارد نمی شوند و برون سپاری می کنند.
وی گفت: اگر شرکت های بزرگ معدنی، شرکت های مهندسی مشاور را تقویت کنند تا به فناوری های روز دست یابند، می توانیم دستاوردهای خوبی را در این حوزه شاهد باشیم.
پایان خبر///////

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.