نسخه پیچی معدنی مجلس یازدهم برای مجلس آینده؟ / نگرانی از تکرار

0 85

معدن ۲۴:عمر مجلس یازدهم رو به پایان است و حالا نگاهی بر عملکرد و بررسی یکی از تخصصی ترین کمیسیون های مجلس یعنی کمیسیون صنایع و معادن حاکی از آن است که اعضای این کمیسیون هیچ یک تحصیلات مرتبط با این حوزه ها را نداشتند.
آنگونه که اطلاعات موجود از نمایندگان مجلس یازدهم در پایگاه اطلاع‌رسانی مرکز پژوهش‌های مجلس نشان می‌دهد، هیچکدام از اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس یازدهم تحصیلات معدنی نداشتند.
عملکرد این کمیسیون در چهار سال گذشته نتوانست قابل دفاع باشد و در بهترین حالت عملکرد انفعالی بود که ثمره ای برای فعالان بخش معدن نداشت.
فقدان ارتباط تخصصی با جایگاه‌ها در کمیسیون صنایع و معادن، باعث تصمیمات اشتباه زیادی شد که علاوه بر انتقادات شدید بر کمیسیون، معدل عملکرد آن‌ها را نیز در مجلس یازدهم کاهش داد.
حالا پس از برگزاری انتخابات مجلس دوازدهم و پس از اعلام آرا، بررسی ها نشان می دهد که تنها سه نفر از اعضای کمیسیون فعلی مجلس به مجلس دوازدهم راه یافته اند.
از هم اکنون نگرانی برای کمیسیون آینده معادن مجلس وجود دارد که باز هم افراد غیر متخصص و غیر مرتبط وارد این کمیسیون شوند و برای معدنی ها تصمیم بگیرند.

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.