تولید بیش از ۱۴۵ هزار تنی کنسانتره مس در شهر بابک/ چه برنامه های برای افزایش تولید صورت گرفت؟

0 73

معدن۲۴: مدیرعامل شرکت ملی مس گفت: در سال جاری با تولید ۱۴۸ هزار و ۵۸۶ تن کنسانتره و ۳۷ هزار و ۱۸۳ تن مس محتوی در شهر بابک رکورد جدیدی به ثبت رسید.
امیر خرمی شاد ابراز کرد: در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به نام “مهار تورم و رشد تولید” نامگذاری شده است، کارخانه تغلیظ میدوک مجتمع مس در سال جاری با تولید ۱۴۸ هزار و ۵۸۶ تن کنسانتره و ۳۷ هزار و ۱۸۳ تن مس محتوی رکورد جدیدی را به ثبت رساند.
وی با اشاره به چالش های موجود در مسیر تولید اظهار کرد: با وجود افت کیفیت و عیار خاک ارسالی از معدن و چالش های انرژی و قطعی برق در تابستان، کارخانه تغلیظ میدوک موفق شد با ثبت رشد ۱۲.۷ درصدی تولید کنسانتره و ۵.۱ درصدی مس محتوی از برنامه امسال خود(۱۴۸۴۷۴ تن کنسانتره و ۳۷۱۱۸ تن مس محتوی) عبور کند.
مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران به اقدامات صورت گرفته برای افزایش تولید کارخانه تغلیظ میدوک اشاره کرد و گفت: شناسایی و رفتارسنجی نسبی خاک قبل از ورود به کارخانه و بهره گیری از سامانه ثبت تراک برای ردیابی خاک از معدن تا کارخانه تغلیظ از جمله مهم ترین اقداماتی بوده که در راستای تحقق این اهداف صورت گرفته است.
وی ادامه داد: بومی سازی قطعات، نگهداری و تعمیرات به موقع و کالیبراسیون دقیق دستگاه اشعه ایکس آنلاین برای افزایش دسترس پذیری و قابلیت اطمینان آنالایزر جهت کنترل دقیق خط تولید، مدیریت فنی آسیاها برای کنترل خردایش و دانه بندی، توانمندسازی پرسنل برای مواجهه با انواع کیفیت خوراک ورودی و واکنش های به موقع در ناحیه فلوتاسیون، تغییر پارامترهای نرم افزاری در آسیای نیمه خودشکن، اقدامات اصلاحی در قسمت های مختلف کارخانه و به حداقل رساندن میزان توقف کارخانه تغلیظ به افزایش تولید کنسانتره در این کارخانه کمک کرده است.

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.