حق انتفاع معادن کاهش یافت؟/ ۵۵ درصد قیمت کلوخه سنگ

0 137

معدن۲۴: معاون امور شرکت های گل گهر گفت: حق انتفاع معدن از ۵ درصد قیمت شمش به ۵۵ درصد قیمت کلوخه یعنی معادل ۴.۲ درصد نرخ شمش فولاد خوزستان کاهش یافت.

محسن نبوی در نشست مدیران گل گهر با اداره کنندگان نهادهای مالی بورس ابراز کرد: در مورد عوارض صادراتی خوشبختانه این تغییر پیدا کرد و امروز عوارض به ۲ درصد کاهش پیدا کرد .
وی ادامه داد: بحث بعد بحث حق انتفاع معادن بود که ما در بودجه سال ۱۴۰۲، ۵ درصد قیمت شمش فولاد خوزستان را به عنوان حق انتفاع دیده شد که رایزنی‌های مختلفی هم انجام شد که بتوانیم این را کاهش دهیم ولی متاسفانه چون بحث مصوبه مجلس و بودجه بود نشد. در بحث سال ۱۴۰۳ هم باتوجه به مذاکرات و جلساتی که گذاشته شد حداکثر فرمول آن تغییر کرد از بحث درصد شمش فخوز تغییر پیدا کرد به ۵۵ درصد قیمت کلوخه سنگ که محاسبه کننند.
نبوی تصریح کرد: اگر این را تبدیل به شمش فخوز کنیم حدود ۴.۲ و نهایتا باتوجه به شرایط تا ۴.۵ خواهد بود و ما در سال ۱۴۰۳ پولی را که بابت حق انتفاع به دولت خواهیم داد، یعنی بابت پروانه بهره‌برداری به ایمیدرو خواهیم داد نسبت به آن چیزی که ذخیره در ۹ ماهه گرفته‌ایم و تا پایان سال ادامه خواهیم داشت کمتر خواهد شد. موضوع بعد بحث قیمت است قیمت محصولات کی‌گل در بازار روبه افزایش است و امروز تا حدود ۵.۸۰۰ هم گندله ما عرضه شده است.

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.