استخراج معادن سنگ آهن منطقه گل گهر به ۳۸ میلیون تن رسید

0 60

معدن۲۴: مدیر مجتمع سنگ آهن سیرجان گفت: میزان استخراج سنگ‌آهن در سال ۱۴۰۱ از ۵ معدن فعال در منطقه گل‌گهر حدود ۲۸ میلیون تن بوده، که با رشد ۳۷ درصدی در سال ۱۴۰۲ به حدود ۳۸ میلیون تن رسیده است.
مرادعلی منظری توکلی در این باره توضیح داد: علیرغم تحریم‌های یکجانبه و کمبود، فرسودگی و چالش‌های موجود بابت تامین تجهیزات، قطعات و ماشین آلات معدنی، این مجتمع در سال ۱۴۰۲ موفق به ثبت رکورد در استخراج سنگ آهن از معادن گل‌گهر شد.
وی افزود: میزان استخراج سنگ‌آهن در سال ۱۴۰۱ از ۵ معدن فعال در منطقه گل‌گهر حدود ۲۸ میلیون تن بوده، که با رشد ۳۷ درصدی در سال ۱۴۰۲ به حدود ۳۸ میلیون تن رسیده است.
مدیر مجتمع سنگ آهن سیرجان تاکید کرد: به منظور دستیابی به این رکورد در سال ۱۴۰۲، مقدار ۲۳۸ میلیون تن باطله برداری از معادن انجام شده است.
وی اضافه کرد: بر همین اساس سال گذشته، برای اولین بار در معادن گل‌گهر میزان استخراج به میزان ظرفیت پروانه بهره برداری رسید.
منظری توکلی در پایان خاطرنشان کرد: تلاش داریم تا در سال جاری با مشارکت و همت سرمایه گذاران بخش خصوصی زمینه تحقق شعار سال یعنی جهش تولید با مشارکت مردم در مجتمع سنگ آهن سیرجان فراهم شود.

با ما در اولین کنفرانس زغال‌سنگ و کک همراه باشید.

تهران،  یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳
۰۲۱-۸۸۹۸۱۲۰۶  / ۰۹۳۶۱۵۸۴۷۸۸

ثبت نام

با ما باشید

 

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.