ونزوئلا و ترکیه بر سر استخراج و بهره برداری از معادن طلا توافقنامه امضا کردند

0 69

معدن۲۴: نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهوری ونزوئلا به تازگی چندین توافقنامه با ترکیه برای ادامه بهره‌برداری از معادن طلا در مرکز کشورش امضا کرده است.

 منطقه‌ مرکزی ونزوئلا که معادن طلا در آن واقع شده عمدتاً بواسطه استخراج غیرقانونی مواد معدنی تخریب و ویران شده است.

ونزوئلا علی‌رغم برخورداری از منابع اولیه بسیار غنی، در کمتر از یک دهه شاهد فروپاشی کامل اقتصاد خود بوده است. بر اساس این گزارش، کاراکاس و آنکارا مدت‌هاست که در جهت تقویت بیشتر روابط تجاری و صنعتی میان خود تلاش می‌کنند.

دو کشور فوریه گذشته اعلام کرده بودند که قصد دارند ارزش مبادلات تجاری میان خود را نسبت به سطح کنونی افزایش دهند. در همین راستا، نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا روز جمعه بدون ارائه جزئیات بیشتر از امضای چندین قرارداد با ترکیه از جمله در زمینه ساخت یک کارخانه پتروشیمی در خاک کشورش و نیز سرمایه گذاری در میادین گازی خبر داد.

رئیس جمهوری ونزوئلا همچنین به امضای توافقی با طرف ترک برای توسعه «قوس معدنی اورینوکو» اشاره کرد. این پروژه دولتی در مرکز کشور ونزوئلا که غنی از طلا، الماس و سایر مواد معدنی است و در عین حال فساد، فقر اجتماعی و فاجعه زیست محیطی در آن به هم آمیخته، واقع شده است. بخش عمده‌ای از استخراج مواد معدنی در این منطقه به طور غیرقانونی انجام می‌شود.

ترکیه و ونزوئلا طی سال‌های اخیر در سایه تحریم‌های ایالات متحده علیه این کشور حوزه کارائیب، بیش از گذشته به یکدیگر نزدیک شده‌ و همکاری‌ در زمینه‌های مختلف از جمله تجارت، انرژی، ساخت و ساز و سرمایه‌گذاری را افزایش داده‌اند.

اردوغان مدعی شده است که کشورش در چنین شرایطی در کنار کاراکاس خواهد بود. نیکلاس مادورو نیز خواستار شکل‌گیری یک کارزار عمده ارتباطی پیرامون این قراردادها شده است.

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.