پیشروی قیمت ها در بازار فلزات

0 1,245

بازار فلزات جهانی بار دیگر داغ شد. برخی آمارهای اقتصادی در روز جاری این ذهنیت را به سرعت فراهم کرد که در دو روز آینده میزان تورم اقتصاد های بزرگ و رشد اقتصادی آن ها می تواند مثبت باشد.

در همین شرایط قیمت مس به ۶۴۶۰ دلار رسید، هر تن شمش روی هم ۳۰۲۲دلار معامله می شود. چینی ها هم که کره شمالی را تحریم کرده اند و بازار با کمبود سرب مواجه شده لذا قیمت این فلز به ۲۴۲۱ دلار رسید.

در حالی آمارهای اقتصادی آمریکا باعث شده شاخص دلار صعودی شود که همین اطلاعات بازار کامودیتی را هم مثبت کرده است. هم اکنون قیمت فولاد هم روند صعودی گرفته است. لحظاتی قبل هر تن ورق گرم با قرارداد CNF ویتنام در چین ۲۵دلار رشد کرد و به ۵۶۰ دلار رسید.

در بازار داخلی هند، قیمت فولاد ۱۵دلار در هر تن رشد کرد در حالی که صبح امروز منفی معامله می شد. یک قرارداد ۵۰هزار تنی فولاد امروز به صورت تحویل درب کارخانه برای شمش فولادی هند ۴۲۸دلار قیمت خورد که آمار مطلوبی محسوب می شود.

زغالسنگ نیز در هر تن ۶ تا ۷ دلار رشد کرده و در چین و هند تقاضای قوی برای آن دیده می شود. در ترکیه هر تن قراضه فولاد با رشد ۱۰دلار در هر تن همکنون معامله می شود.

علی رغم تقویت شاخص دلار اما بازار فلزات جهانی در موقعیت خرید قوی قرار گرفته و تلاش دولت چین برای کنترل بازار کالایی تنها منجر به کاهش قیمت در روز گذشته شد و بازارها مجددا در روز جاری صعودی شدند.

نویسنده :ولید هلالات

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.