عبور سنگ آهن از گردنه خطرناک

0 734

بازار سنگ آهن در روز ابتدایی پس از تعطیلات اکتبر کمی بهبود یافت.

به گزارش معدن ۲۴،این مسئله بیشتر به دلیل افزایش قیمت فولاد در نتیجه ی کاهش ظرفیت های اعمالی در چین و بیم تجار از مواجه شدن با کمبود محصولات فولادی اتفاق افتاد.

  • بهای سنگ آهن عیار ۶۲ استرالیا با ۱/۵ دلار افزایش در روز دوشنبه به ۶۲/۵ دلار/تن سی اف آر رسید. در هفته گذشته عمده تجار به دلیل جو روانی حاصله به ترمیم موجودی انبارهای خود پرداختند. در نتیجه موجودی انبارهای تولید کنندگان کاهش یافته و به حجم موجودی تجار افزوده شد.

به دلیل سطح بالای فعالیت خریداران در بازار، بهای بیلت داخلی چین هم اکنون نسبت به روز آخر سپتامبر ۱۵۰ یوان رشد یافته است. با این حال، برخی هنوز به آینده بازار امیدوار نیستند. آنها معتقدند همراه با کاهش ظرفیت ها در شهرهای تانگشان و هندان، نه تنها عرضه بلکه تقاضا نیز کاهش خواهد یافت؛ چرا که پروژه های ساخت و ساز نیز به دستور پکن متوقف خواهند شد و همچنین کاهش فصلی مصرف نیز مزید بر علت خواهد بود. سنگ آهن در بازار کامودیتی دالیان نیز ۱/۸ دلار کاهش یافته است که نشان می دهد خریداران آینده روشنی برای سنگ آهن متصور نیستند. دلیل دیگر افت بهای سنگ آهن می تواند جایگزینی بخشی از مصرف این ماده با حجم بالای قراضه موجود در چین باشد شاید هنوز برای قضاوت آینده بازار فولاد و سنگ آهن چین زود باشد، اما قدر مسلم این که در بهترین حالت بهای سنگ آهن حوالی ۶۰ دلار/تن خواهد ماند.

منبع:پلنر

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.