واکنش بازار فلزات به تصمیم دولتی در چین

0 996

بهای اکثر فلزات اساسی در بورس های انگلستان و چین تحت تاثیر نگرانی ها از کاهش ظرفیت ها در چین افت کرد.
بهای نیکل در روز جمعه افزایش چند روز اخیر را از دست داد و با کاهش چشمگیری هفته را به پایان برد.

دولت مرکزی امروز اعلام کرد که ماموریت کاهش ظرفیت تولید فولاد برنامه ریزی شده را با موفقیت به پایان رسانده است، اما محدودیت های زمستان همچنان به قوت خود باقی خواهند ماند؛ این امر تاثیر زیادی بر قیمت نیکل در بزرگترین بازار مصرف این محصول داشت.

بهای نیکل در بورس شانگهای ۲/۶ درصد کاهش یافت و ۹۱۶۰ یوان/تن رسید. بهای این ماده در بورس لندن نیز ۱/۵ درصد افت کرده و به ۱۱ هزار و ۵۶۵ دلار/تن رسید.

اما مس نیز با ۱/۳ درصد کاهش در بورس لندن رو به رو شده و به ۶ هزار و ۸۹۸ دلار/تن رسید. این در حالیست که در بور شانگهای مس ۸۸۰ یوان افت کرد و به ۵۳ هزار ۹۹۰ یوان/تن (۸۱۱۸ دلار/تن) رسید که کاهش ۱/۵ درصدی را نشان می دهد.

آلومینیوم نیز با نزدیک شدن به زمان شروع کاهش ظرفیتها در چین، در بورس لندن ۰/۵ درصد و در بورس شانگهای ۰/۸۲ درصد افت کرده است. البته آلومینیوم شرایط بهتری نسبت به فلزات دیگر دارد، چرا که کاهش ظرفیت تولید در زمستان شامل آلومینیوم نیز میباشد و احتمال افزایش بهای این محصول دور از انتظار نیست. موجودی انبارهای آلومینیوم در بورس لندن با ۳ هزار و ۹۷۵ تن کاهش به ۱/۲ میلیون تن رسیده است، اما موجودی بورس شانگهای همچنان در حال رشد بوده و رکورد ۶۱۵ هزار و ۳۷۰ تن را در ۲۰ اکتبر ثبت کرده است.

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.