تولید شمع های پیشرفته بتنی درصنعت فولاد کشور بومی شد

0 1,364

اولین و مدرنترین کارخانه شمع بتنی پیش تنیده به روش سانتریفیوژ در جنوب کشور به تولید انبوه خود ادامه می دهد.
نادر علیزاده سرمایه گذار شرکت بنیان گستر اروند، در گفتگو با معدن ۲۴ گفت: شرکت بنیان گستر اروند در سال ۱۳۹۰ تاسیس و کارخانه تولید شمع بتنی این شرکت به عنوان اولین کارخانه تولید شمع بتنی پیش تنیده به روش سانتریفیوژ در جنوب کشور در منطقه آزاد اروند و در مهرماه ۱۳۹۴ با حضور مهندس اکبر ترکان مشاور عالی ریاست جمهوری و دبیر محترم شورای هماهنگی مناطق آزاد تجاری ایران به بهره برداری رسمی رسید.
وی تصریح کرد: محصولات این شرکت با استفاده از فناوری روز دنیا و تکنولوژی مدرن و بهره گیری از ۱۵۰ نیروی متخصص بومی در تولید و کنترل کیفیت، آماده عرضه محصولات استراتژیک به صنایع کشور، به خصوص صنعت فولاد، نفت و نیروگاهی و همچنین صادرات به کشورهای همسایه و حوزه خلیج فارس است.
علیزاده افزود: سطح مقطع شمع و تیر برق های تولیدی این مجتمع به صورت دورانی و گرد بوده و به روش سانتریفیوژ تولید می شود.
وی گفت: مجموع سرمایه گذاری صورت گرفته در مجتمع بنیان گستر اروند حدود ۲۵ میلیارد تومان است و این شرکت توانسته است با انتقال تکنولوژی از مدرن ترین کارخانجات جهان ضمن ایجاد ارزش افزوده برای کشور به میزان قابل توجهی از خروج ارز از کشور جلوگیری نماید.
علیزاده افزود:کیفیت بالای شمع های تولید شده و قیمت رقابتی آن، نسبت به شمع های وارداتی از کشور مالزی و همچنین نزدیکی این مجتمع به کارخانه های تازه تاسیس، صنایع فولاد، نفت، گاز، پتروشیمی و نیروگاهی در جنوب کشور و حذف سربار هزینه های حمل و ریسک ضایعات حین حمل و افت کیفیت، مزیت های استفاده از محصولات مجتمع بنیان گستر اروند را چندین برابر کرده است.
اکنون که توانایی تولید شمع های پیش تنیده سانتریفیوژ در داخل کشور وجود داشته و در اکثر نقاط دنیا بواسطه سرعت بیشتر تولید، مقاومت بالاتر، دوام بیش از پنج برابر بتن، مصرف کمتر مصالح، اتصال سریعتر و مطمئن تر شمعها به یکدیگر و قیمت تمام شده کمتر جایگزین شمع های سنتی پیش ساخته گردیده اند، زمان آن فرا رسیده است تا با بروز سازی آیین نامه ها و استانداردهای موجود، استفاده از این محصولات جهت استقرار هر چه مطمئن تر سرمایه های ملی در پروژه ها در دستور کار قرار گیرد. استقبال صاحبان صنایع از محصولات این کارخانه شاهد جدی ارجحیت محصولات این کارخانه، در مقایسه با شمع سنتی و محصولات وارداتی است.
این سرمایه گذار خاطر نشان کرد: این مجتمع توان تولید سالانه ۳۰ هزار قطعه شمع را دارد که با تغییراتی در خط تولید، این رقم به سرعت تا ۵۰ درصد قابل افزایش است.
وی گفت: مذاکرات سازنده ای با مدیریت مجتمع فولاد شادگان، برای تامین شمع های بتنی این کارخانه فولادی، صورت گرفته است که امیدواریم در آینده نزدیک به نتیجه مطلوب دو جانبه دست یابیم.
امیدوار هستیم با پیشرفت کشور و تطبیق پیدا کردن با استانداردهای بین المللی دیگر شاهد شرایطی نباشیم که تضاد منافع فی مابین تولیدکنندگان و پیمانکاران شمع با ناظران و مشاوران که مسئولیت تایید فنی شمع ها در بدو پروژه و در نهایت نظارت و تاییدیه نهایی شمع ها را برعهده دارند ، ایجاد شود. بدیهی است این تضاد منافع کل طراحی و اجرای بسترهای این پروژه های مهم ملی را زیر سوال میبرد.
وی افزود: شرکت بنیان گستر اروند شفافیت سیستم مدیریتی و تولید کیفی باهدف جلب رضایت مشتری را سرلوحه برنامه های خود قرار داده است.
وی در پایان اضافه کرد: شرکت بنیان گستر اروند ارتقاء کیفیت محصول تولیدی با قیمت پایین تر و ارایه خدمات حرفه ای با هدف جلب رضایت مشتری را در برنامه های بازاریابی و فروش خود قرارداده و انتظار دارد صنایع کشور به منظور حمایت از تولید محصولات داخلی با کیفیت و دارای استانداردهای جهانی و ایجاد اشتغال برای جوانان با استفاده از محصولات این شرکت در پروژه ها، شرایط توسعه و افزایش ظرفیت تولیدات داخلی را فراهم نمایند.

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.