دلایل مثبت شدن سهم معدنی ها و فلزی ها در گفت‌وگو با کارشناس بورس

0 137

معدن۲۴- یک کارشناس بورس در خصوص مثبت شدن سهم معدنی ها و فلزی ها در بورس در روز جاری، گفت: اگر تغییر روندی هم بخواهد رخ دهد، بین سه تا چهار روز زمان خواهد برد.
رییسی در گفت‌وگو با سایت خبری- تحلیلی معدن۲۴ در این زمینه افزود: کلیت بازار سرمایه کشورمان طوری است که همه سهام ها با هم بالا یا پایین می شوند.
وی خریدهای صندوق ها در صنعت خودرو در بهمن ماه را بر این رویه بی تاثیر ندانست، اما گفت: ورود پولی که اتفاق افتاد و وضعیت فلزی‌هایی مثل فولاد (که نزدیک به صف خرید است)، نشانه هایی مثبت از تغییر روند را نشان می دهد.
رییسی ادامه‌داد: امروز دلار بازار آزاد نرخ ۶۰ هزار تومان را به خود دید، همچنین باید منتظر ماند و دید دلار نیمایی فاصله ای که دارد را چگونه جبران می کند و این موضوع برای شرکت ها تاثیرگذار است. این در حالی است که در بازارهای جهانی نیز مساله خاصی در دسته فلزی ها دیده نشده است.
وی خاطرنشان‌کرد: اینکه برخی عنوان می کنند امروز بازار سرمایه ارزنده است و وقت، وقت خرید است، با مشکل عدم اعتماد به بازار مواجه است.
این کارشناس بورس با یادآوری اینکه بیش از ۸۰ درصد بورس کشورمان دولتی است، اظهار داشت: با این تفاسیر اگر تغییر روندی هم بخواهد رخ دهد، بین سه تا چهار روز زمان خواهد برد.
وی اضافه کرد: این هفته در کل هفته مثبتی برای بورس است و نمی توان این هفته را ملاک قرار داد و به نظر می رسد تایید این روند مثبت را هفته بعد باید دریافت کرد تا اگر کسی قصد خرید دارد، با خیال راحت انجاد هد.
پایان خبر/////

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.